Modernizace autobusového terminálu

20. 04. 2017

Jsem velmi ráda, že vám mohu sdělit pozitivní zprávu. Město Hostinné bylo úspěšné se svou žádostí o dotaci na rekonstrukci autobusového nádraží a  Integrovaný operační program podpoří tuto významnou investiční akci téměř 23 miliony korun (90% celkových uznatelných nákladů). Etapa příprav trvající téměř dva roky, kdy se projektovalo, připravovala žádost o dotaci a podnikaly další nezbytné kroky, je úspěšně završena.

V současné době pracujeme na výběrovém řízení na zhotovitele této pro Hostinné významné dopravní stavby. Pokud vše půjde podle harmonogramu, tak by stavební práce měly začít na přelomu června a července a ukončeny by měly být do konce listopadu. Dle dohody s dopravním inspektorátem budou tři dočasná autobusová stání přemístěna do ulice Školní. K jejich umístění dojde nejdříve na přelomu června a července. O konkrétním datu vás budeme informovat prostřednictvím oficiálních informačních kanálů města, tedy webových stránek města, kabelové televize a Zpravodaje.

Dagmar Sahánková