Atletika - postup na kraj!

11. 05. 2022

10. 5. opět zaznělo jméno naší Základní školy Karla Klíče na stupních vítězů v Trutnově. Na okresní soutěži v atletickém trojboji dva týmy z řad žáků 4. a 5. tříd zabojovaly a Horáková Štěpa, Vrbatová Barbora, Krčmář Denis a Gazárek Radim vybojovali v obrovské konkurenci 2.místo a postup do krajského kola. To se uskuteční 25.5 v Hradci Králové. Vzhledem k tomu, že i dnes nastoupili náhradníci, jelikož děti ze dne na den onemocněly, budou náhradníky pro krajské kolo Šitinová Tereza a Boháč Martin. Děti se připravovaly i ve svém volném čase. Největší radost nám přinesla Barča Vrbatová, která skočila nejvíce ze všech. Krásných 395 cm a to s námi byla trénovat pouze 1x vzhledem k jejím dalším aktivitám. Nejlepší chlapec z Mladých Buků skočil 390 cm. Na celkovém 2. místě jsme skončili o pouhých 100 bodů za Mladými Buky, kde sportem žijí a léta se mu aktivně věnují. S postupujícími dětmi budeme trénovat i nadále, abychom byli lepší. Zdá se, že atletika získá další nové příznivce. Štafetový běh dětí 1.- 5. tříd v Trutnově již na konci dubna ukázal, že talentovaných dětí v Hostinném budeme mít dost. Ale tak krásné umístění v atletickém trojboji asi nikdo nečekal.
Týmu 5. tříd držme pěsti a dětem i trenérům, kteří jim k výsledku pomohli, moc děkujeme.

Zapsaly: Jarmila Schubertová a Kateřina Donátová, třídní učitelky 4.B a 4.C

Fotogalerie