Exkurze Chlumec nad Cidlinou

11. 12. 2018

V pátek 7. 12. žáci 2. tříd navštívili zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou. Na zámku probíhala akce Vánoce Letem světem. Zde mohli zhlédnout vánočně nazdobené komnaty a slyšet povídání o vánočních tradicích nejen u nás, ale i jinde ve světě. Žáci se dozvěděli, jak se slaví Vánoce v Americe, Norsku, Itálii, Rusku a jaké jsou tradice v Čechách. Nakonec si mohli nakoupit suvenýry pro sebe nebo pro své blízké. Přestože bylo ošklivé počasí, po dobu návštěvy zámku se vyjasnilo. Žáci se tak mohli projít po zámeckém parku, kde je nejvíce zaujali pávi.
Zpáteční cesta byla sice komplikovanější, ale exkurze se dětem i všem pedagogům líbila. Příští rok můžeme návštěvu zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou všem doporučit.