Exkurze v BPA Malé Svatoňovice

26. 06. 2019

Dne 25.6.2019 se 7.B a 8.B zúčastnila velmi zdařilé, sportovně předváděcí akce, která byla pro školy pořádána Bezpečnostně právní akademií v Malých Svatoňovicích. Spolu s dalšími školami měli žáci možnost shlédnout ukázky Policie ČR, práci se služebními psy, zátah zásahové jednotky. Velmi zajímavý byl průchod okolo překážek s nasazenými "kouzelnými brýlemi", které navozovaly pocit špatné koordinace těla v důsledku opilosti či požití omamných látek. Dalším stanovištěm byla zdravověda, kde si měli žáci možnost na vlastní kůži vyzkoušet pomoc s provizorním přesunem zraněného kamaráda. To bylo legrace:-). Akce dále pokračovala ve školní hale, kde byla připravena další tři stanoviště. Prvním byla ukázka bojových sportů, kterou názorně a velmi profesionálně předvedli místní studenti. Někteří žáci a žačky využili nabídky a na vlastní kůži si vyzkoušeli nácvik sebeobrany s těmito studenty. Svou zručnost a sílu si měli možnost žáci netradičně vyzkoušet na lezecké stěně a na laserové střelnici.

Moc děkujeme za dobře organizačně připravenou akci hostitelské školy, všichni jsme si to moc užili. M.Drefková, asistentka pedagoga z 8.B

Fotogalerie