Gotická Praha

05. 05. 2019

Žáci 7. B. a 6. B. prošli v rámci dějepisné exkurze okruh Pražského hradu. Prohlédli si malostranské uličky, Karlův most, Staroměstské náměstí a projeli se metrem. Vše bylo bez sebemenších problémů. Exkurze byla moc zdařilá, za fotky děkujeme p. asistentce Špetlové.

Dějepisná exkurze očima našich žáků

Praha 3. května 2019

 

Na exkurzi se mi hodně líbilo. Nejlepší byla Katedrála svatého Víta. Bylo tam sice hrozně moc lidí, ale Praha byla krásná i s haldami turistů. Líbil se mi i Karlův most, sochy na něm i řeka Vltava. Domy v Praze měly krásný a starobylý vzhled. Jen v metru se mi nelíbilo. Bylo tam snad nejvíce lidí, co jsem kdy viděla. Mačkali jsme se jako sardinky. Ale i tak to pro mě byl zážitek. I cesty autobusem byly zábavné. U té zpáteční jsme se tak moc smáli, až mě bolelo břicho. Ráda bych se do Prahy vrátila ještě jednou.

                                                                                                                      Maruška, 7.B

 

            Památky byly nádherné. Ukázali jsme si sgrafita na některých renesančních budovách. Vladislavský sál byl obrovský a měl krásně zdobený strop. Výhled na Prahu byl překrásný a nepopsatelný.

                                                                                                                      David, 7. A

 

            Nejvíce se mi líbila Katedrála svatého Víta, vše bylo barevné a krásně zdobené. Cizinci z nás měli legraci, protože jsme dělali žížalu a drželi jsme se všichni za batohy, abychom se neztratili. Zklamaná jsem naopak byla z Karlova mostu. Výlet byl celkově super a hrozně jsem si ho užila.

                                                                                                                      Natálka 7. B

 

            Mě to nebavilo, nelituji, ale ani nejsem nadšený. Líbila se mi demonstrace a zábava se psem na Karlově mostě.

                                                                                                                      Honza, 7. B

 

            Exkurze do Prahy byla úžasná. Jsem nadšený, že jsem mohl zase jet do Prahy a podívat se na zajímavá místa. Nejvíce se mi líbila honička metrem, protože jsme nejeli správnou tratí. Počasí vyšlo dobře. Hrozně mě překvapila fronta u Katedrály svatého Víta. Také se mi líbil orloj, protože jsme ho viděli odbíjet.

                                                                                                                      Filip, 7. B

 

            Nejvíce se mi líbila prohlídka Pražského hradu a ti vojáci, co před ním stáli. Pěkný byl i výhled na Prahu nebo výhled na Vltavu z Karlova mostu. Na Staroměstském náměstí se mi líbili velcí plyšáci. A samozřejmě orloj.

                                                                                                                      Nela, 6. B

 

            Nejvíce se mi líbily památky, jen mě trochu mrzelo, že jsem neslyšela výklad. Největším zážitkem ale bylo, když jsme se ztratili v metru. Nelíbilo se mi, že všude bylo hodně turistů.

                                                                                                                      Anička, 6. B

 

            Líbil se mi Hrad a Katedrála svatého Víta. Nelíbilo se mi, že jsme se museli stále proplétat mezi lidmi.

                                                                                                                      Míša, 6. B

 

Fotogalerie