Kytičková sbírka proti rakovině v Hostinném

29. 05. 2018

Obdivuhodných 12.971,– Kč byl výtěžek letošní sbírky Ligy proti rakovině – tzv. Květinového dne. Zástupci žákovského parlamentu Základní školy Karla Klíče ve spolupráci se studenty Gymnázia Hostinné prodávali nejen ve škole, ale i po městě žluté kvítky měsíčku lékařského. Minimální příspěvek za kytičku byl 20, Kč, na základní škole bylo vybráno celkem 6653, Kč, na gymnáziu a veřejnosti 6318, Kč. Z výtěžku budou podpořeny preventivní programy, vývoj a výzkum léků na rakovinu tlustého střeva a konečníku.

Máme radost, že se do akce zapojují mladí lidé a děti. Právě informovanost lidí a zdravý životní styl jsou nejlepší prevencí vzniku těchto zákeřných onemocnění, jak se všichni mohli dočíst i v přiloženém letáčku.

Děkujeme všem, kteří přispěli a podpořili dobrou věc.