Návštěva Úřadu práce v Trutnově

07. 12. 2018

Na přelomu měsíců listopadu a prosince měli všichni žáci devátých ročníků příležitost navštívit informační a poradenské středisko Úřadu práce v Trutnově. Se žáky 9.B a paní asistentkou Markétou Drefkovou jsme vyrazili již 28. listopadu, se žáky 9. A a paní třídní učitelkou Mgr. Evou Petrželovou pak 3. prosince. Návštěva byla bezpochyby velice zajímavá. V kostce jsme se seznámili se všemi důležitými věcmi, které provázejí správný výběr střední školy či učiliště. Dozvěděli jsme se, v čem nám může ÚP pomoci. Prakticky jsme si vyzkoušeli, jak je obtížné pomoci při výběru dalšího studia někomu dalšímu. Zjistili jsme, proč máme navštěvovat Burzy SŠ či se účastnit dnů otevřených dveří, i kam se máme na navštívené škole jít podívat. Naučili jsme se číst v atlasu školství a obdrželi jsme zajímavé odkazy na potřebné webové stránky. Zjistili jsme, že se můžeme za pomocí krátkých videí seznámit s jednotlivými nabízenými obory. Také víme, kde si můžeme vyzkoušet testy profesní orientace či na koho se můžeme obrátit, když si nebudeme vědět rady s výběrem vhodné školy. Za všechny informace, praktické dovednosti i trpělivost děkujeme paní Zuzaně Peterové.