NOC S ANDERSENEM na ZŠ

26. 03. 2018

Jedné noci, v jedné škole,

spousta dětí, různé role.

I když nejsme zas tak malí,

máme pohádky, a to nás baví!

Možná jste si všimli, že se v pátek 23. března ve škole pozdě do noci svítilo. Užili jsme si totiž večer plný her a zábavy. Kuchtili jsme s Pejskem a Kočičkou, složili si Večerníčkovy záložky, naslouchali zvukům lesa s Karkulkou a řešili rébusy z pohádky do pohádky. Každý přinesl něco na zub, pošmákli jsme si. Ty nejlepší řízky zmizly. Ani přes urputné nasazení celé pátrací čety se nepodařilo řízkožrouta vypátrat. Postupně se začala objevovat první pyžama, jednorožci slétli ze své duhy, oslík škemral o mrkev, ale největším překvapením byla Minnie. V noci u nás ožili duchové, i když jen ti televizní. Do spacáků jsme zalezli plní zážitků, o kterých jsme si povídali i ráno. Po snídani jsme si vymysleli svou vlastní pohádku a s úsměvem na rtech se vydali domů. Noc s Andersenem se vydařila, zavzpomínali jsme nejen na tvorbu H. CH. Andersena, ale i na další autory pohádek a jejich díla.

 

Fotogalerie