Pasování na čtenáře v 2.A a 2.B

12. 11. 2021

Dne 15. října připravila Městská knihovna v Hostinném akci „Pasování na čtenáře“ pro třídy 2.A a 2.B naší školy.

Žáčci nejdříve plnili různé úkoly a poté četli ve vybrané knížce. Museli tak dokázat svoje čtenářské dovednosti. Děti také složily slib, ve kterém se zavázaly k hezkému zacházení s knížkami. Protože to všichni zvládli, byli pasováni na čtenáře opravdovým mečem. Všichni si také prohlédli knihovnu, ve které někteří byli poprvé.

Tato událost určitě přispěje k rozvoji čtenářských dovedností našich žáků a povzbudí jejich vztah nejen ke knihám. Děti měly možnost si již knížky půjčit domů, což je bude určitě motivovat i k dalším návštěvám knihovny.

Chtěli bychom tímto také poděkovat pracovníkům knihovny za uspořádání této akce, která byla připravená zajímavým a nevšedním způsobem.

Zapsala Magda Šneberková, tř. učitelka třídy 2.A

Fotogalerie