Plavba lodí Arnošt z Pardubic

19. 05. 2017

Venku se konečně oteplilo, a tak se podařilo objednat si na exkurzi 2.A, 2.B, 3.A a 4.B konečně krásné počasí. Ve středu 17. května se vydaly jmenované čtyři třídy dvěma autobusy do Pardubic, kde nastoupily na loď jménem Arnošt z Pardubic. Čekala je dvouhodinová plavba směrem ke Kuněticím a zpět, na které překonaly i čtyřmetrový hloubkový rozdíl na zdymadle. Cestou si děti užily sluníčka a zkusily si vytvořit i některé výrobky středověkých řemesel - razily si mince, ohýbaly drátky a vyráběly z nich různé šperky. Celou cestu se děti mohly také občerstvovat zmrzlinou a nápoji, které se daly přímo na lodi koupit.

Všem se zážitek z plavby lodí i z vyrábění velmi líbil, tak teď už nezbývá než těšit se na závěr školního roku, kdy děti čekají ještě školní výlety, a pak už hurá na vytoužené prázdniny!

Popis akce od jednoho z účastníků