Povodeň na ZŠ v Hostinném 2. 6. 2013

01. 06. 2023

O víkendu 2. 6. 2013 se naše škola stala obětí přívalové vlny z říčky Čistá (pramenící na Liščí louce v Krkonoších). Postiženy byly všechny tři budovy školy, nejvíce však budova B, jejíž spodní patro jsme museli přestat využívat. Školní družina se proto přesunula do prvního nadzemního podlaží a třídy z něj jsme přestěhovali do budovy A (jedná se o třídy 1.A, 2.B a 3.B).

Na úklidu školy se podílel kompletní personál školy, za což všem patří velký dík. Bahna, potu a špíny si všichni užili měrou vrchovatou.

Největší dík potom patří všem, kteří se dobrovolně rozhodli pomoci, jedná se o žáky školy, jejich rodiče, dokonce i o několik žáků gymnázia či těch, kteří už školní docházku na ZŠ ukončili.

Žáci:

• p. Zemková
  • p. Faltová
  • p. Halaxa

Dále děkujeme R. Nosskové a J. Krátkému za zapůjčení dodávky na stěhování nábytku a pomůcek z budovy B na budovu A.

Velké poděkování patří rovněž Základní škole Václava Hejny z Červeného Kostelce, jejíž zaměstnanci, žáci a rodiče uspořádali veřejnou sbírku a její výtěžek osobně předali 18. června naší základní škole na dokoupení vybavení zničeného povodní dne 2. června.

Díky enormnímu nasazení všech zúčastněných, pomoci místních hasičů a zřizovatele jsme během 48 hodin od povodně mohli zahájit provizorní výuku ve všech 3 budovách. Následky povodní na kotelně, výtahu, 3 odděleních ŠD, šatnách a školních pozemcích budeme odstraňovat minimálně do začátku nového školního roku.

Mgr. Jaroslav Sogel, ředitel školy