Prevence zubního kazu v ZŠ

08. 06. 2023

Pečovat o zuby v dětském věku se na stará kolena vyplatí

To, že je důležité udržovat své zuby v perfektním stavu, aby se nekazily, nebolely a předčasně nevypadávaly, všichni dobře víme. Ale jak toho dosáhnout a jakou techniku čištění zubů použít? Odpověď na tuto otázku nám přišly dát 7. června do třídy dvě studentky VOŠ zdravotnické z Trutnova.

Připravily si hodinovou přednášku pro děti naší školy. Bylo nám promítnuto video, vysvětleny příčiny boleti zubů a jak jim můžeme předcházet. Také nám ukazovaly model zubu a na závěr prezentace jsme si mohli prakticky vyzkoušet čištění kartáčkem na modelu chrupu.

Akce měla v naší třídě velký úspěch. Veselou a zábavnou formou jsme se dozvěděli spoustu nových informací o zubech, dásních a vůbec celé ústní dutině, správném čištění a prevenci zubního kazu.

T. Jindra, 5.B