Soutěž "Už to znám, umím…"

07. 12. 2018

V pátek 30. listopadu měli vybraní žáci našich osmých a devátých ročníků možnost se zúčastnit již patnáctého ročníku soutěže „Už to znám, umím…“ v Hlušicích u Nového Bydžova. Soutěžilo se v mnohých kategoriích – Mladý kuchař, řidič, truhlář, automechanik, opravář zemědělských strojů, krejčí, zahradník, cukrář, řezník, pekař, truhlář, elektrikář, rybář a myslivec. Zájem o účast byl v řadách našich žáků veliký. Původní počet přihlášených dosáhl počtu 22 žáků. Bohužel se všichni z nich nemohli, ostatně jako každoročně, pro velký zájem soutěže ve vybrané kategorii zúčastnit. Doma zůstalo 5 našich žákyň – cukrářek z osmých ročníků. Zklamáni byli další tři chlapci, kterým byla určena jiná kategorie.

Nakonec se k soutěži odhodlalo jen 15 žáků – někteří nesouhlasili s přeřazením, jiní bohužel onemocněli. Soupeřili jsme v celkem v 9 kategoriích a po loňském neúspěchu se nám letos podařilo obsadit dvě krásná druhá místa v kategorii mladý řezník a mladý rybář a jedno místo čtvrté v kategorii mladý cukrář. Vítězům gratulujeme! Všem účastníkům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Ohlasy našich žáků

Soutěžil jsem v oboru truhlář. Soutěž se mi líbila – bylo tam kvalitní nářadí i materiál, sympatičtí učitelé. Dostali jsme občerstvení. Jen bych přivítal více soutěží a delší čas.    Jakub Č.

Ze soutěže jsem měla zprvu strach, protože jsem nikoho neznala. Ale probíhalo to v klidu, poznala jsem nové lidi. Úkoly byly celkem jednoduché a vybojovaná cena mi velice chutnala (veliký koláč). Jsem ráda, že jsem jela. Tereza B.

Vybral jsem si obor myslivec. Soutěžili jsme ve dvou testech a střelecké zkoušce. Ve střelbě se mi dařilo nejlépe za všech. Bylo to fajn. Mrzí mě, že jsem se neumístil. Alexandr F.

Bylo to fajn. Nejvíce mě bavilo střílet ze vzduchovky. Za střelbu jsem získal společně se spolužákem nejvíce bodů.

David D.

Bylo to velice zajímavé, hodně jsem se toho naučil. Nejvíce mě bavila oprava světel u traktoru. Martin D

Líbily se mi všechny praktické úkoly – poznávačka druhů a názvů masa, řeznického náčiní, koření i krájení masa na kostky a cibule nahrubo. Sešli jsme se fajn parta, čas nám rychle utíkal. Vyhrál jsem pěknou cenu. Kdybych mohl, jel bych i další rok

Petr R.

Soutěž se mi moc líbila. Obdivuji dobrou organizaci, zajímavé úkoly. Učitelé byli také moc hodní. Jen mohlo být více času na plnění úloh. Pokud bude další ročník, určitě pojedu. František K.

Vše se mi moc líbilo. Navazování háčku, poznávačka ryb, testy. Jsem rád, že jsem se umístil mezi nejlepšími. Pavel M.

Líbilo se mi všechno – jezdili jsme na traktůrku, poznávali jsme nářadí, popisovali motor. Mirek R.

Jel jsem, protože jsem byl zvědavý. Bylo to fajn, učitelé byli sympatičtí. Příště pojedu určitě znovu, všichni se tam smáli, byla legrace, nikdo nebyl mrzutý. Adam Š.

.