Volby nanečisto na ZŠ

26. 09. 2022

Žáci 4. tříd si ve čtvrtek 22. září v rámci výuky vlastivědy vyzkoušeli, jak se volí. Použili jsme původní vyřazenou dřevěnou volební urnu a fotokopie hlasovacích lístků se skutečnými kandidáty pro Hostinné. Celkem odvolilo 41 žáků. Z odevzdaných hlasovacích lístků bylo 38 platných a 3 neplatné.

A jaké byly výsledky? První skončilo č. 2 (PRO Zdravé Hostinné) s 245 hlasy, což je 30,6%, druzí č. 4 (Hostinné ŽIJE - STAN) s 202 hlasy, což je 25%, třetí č. 3 (Sdružení pro lepší HOSTINNÉ) s 183 hlasy, což je 23%, čtvrté místo patří č. 1 (KDU-ČSL) s 116 hlasy, což je 14,5% a páté č. 5 (Hostinští patrioti) s 54 hlasy, což je 6,9%.

Výsledky pro nás na ZŠ nebyly to nejdůležitější, hlavní bylo objasnit malým dětem, co to jsou volby, jak a kam se letos volí, vyzkoušet si, jaké je to být voličem, vysvětlit, že chodit k volbám je právo každého dospělého občana v demokratické společnosti. Nemělo by nám být jedno, kdo nás bude další 4 roky na městě zastupovat. A co Vy dospělí, byli jste letos volit? Vaše děti už to mají úspěšně za sebou.