Výlet 3.A a 3.B do Pěnčína

09. 07. 2018

V úterý 26. 6. 2018 obě třídy vyrazily autobusem směr Pěnčín. Hned po příjezdu se děti nasvačily a poté se již pustily do vlastnoruční výroby šperků v tamní dílničce. Stále ještě se tam vyrábějí krásné skleněné korálky, přestože již byli nuceni jejich výrobu značně omezit, jak nám vysvětlila průvodkyně při prohlídce továrny.

Na farmě je také k vidění spousta hospodářských zvířat, která v běžním životě děti již nemají většinou šanci poznat. Kromě koz, kterých chovají v Pěnčíně nejvíc, jsou tu k vidění i krávy, prasata, ovce a dokonce i lamy alpaky. Všechna zvířata si děti mohly i pohladit.

Nakonec se ještě obě třídy vystřídaly v projížďce vyhlídkovým silničním vláčkem po okoli a výlet byl završen skvělým společným obědem v podobě kuřecí polévky a řízku s bramborovými hranolky. Výlet se podle vyjádření dětí vydařil. I počasí bylo k výletu ten den jako stvořené. Takže zase za rok!

Fotogalerie