Nová kuchyň na ZŠ

16. 10. 2022

Žáci a pedagogové školy se po několikaměsíční rekonstrukci dočkali nové cvičné kuchyně. Kromě tří kuchyňských linek mají i tři vestavěné sklokeramické varné desky s troubami a výsuvnými digestořemi. Součástí je i nová přípravna pokrmů s boxy na tříděný odpad, vestavěná lednice s mrazákem, myčka, pračka, sušička a vestavěná mikrovlnná trouba. Na výuku a následnou konzumaci pokrmů jsou určeny nové stoly a 16 moderních židlí. K výuce slouží i kobercové nástěnky. Samozřejmostí je i kompletní vybavení kuchyňským vybavením na vaření. Kuchyň nám vybavila firma Hilbert Interiéry s.r.o, stavební práce včetně nového stropu, elektrorozvodů a krásné dlažby zajistila firma Stavant CZ s.r.o. Nové rozvody vody, odpadů, ohřevu vody a topení firma Thermona Krkonoše s.r.o. Dotaci jsme získali z Ministerstva pro místní rozvoj se spoluúčastí našeho zřizovatele, Města Hostinné. Kdo znal původní kuchyň, bude asi v mírném šoku, jak se původní nevzhledné a tmavé prostory prosvětlily a proměnily jako mávnutím kouzelného proutku. Po venkovní učebně jsme získali na druhém stupni ZŠ další TOP prostor ve škole. Bude sloužit nejen k výuce vaření i jako školní prádelna a sušárna.