Praktické cvičení z biologie

14. 03. 2024

Dne 21. a 22. 2 2024 na ZŠ Karla Klíče v Hostinném se po vyučovaní konalo pro 5, 8. a 9. ročníky dobrovolné praktické cvičení z biologie člověka.

Prví praktické cvičení bylo zaměřeno na cévní soustavu (srdce) a nervovou soustavu (mozek). Žáci 5. ročníků prozkoumali jak srdce, tak i mozek. Žáci 8. a 9. ročníků prozkoumali srdce. Žáci se nejprve seznámili s celým biologickým vzorkem a poté přešli k rozřezání každé části a podrobnému prozkoumání.

Reakce žáků:

Daniel 5.B: „Pitva se mi líbila, bylo to moc zajímavé.“

Lucie Š. 5.A: „Nic bych neměnila, bylo to super.“

Magdalena S. 9.B: „Pitva se mi moc líbila, moc jsem ocenila papíry s rozborem srdce a nic bych nevytkla. Srdce jsme si mohli vyfotit a rozpitvat.“

Vivien K. 8.A: „Pitva srdce byla velmi poučná a dobrá. Spolupráce skvělá! Užila jsem si to a těším se na další.“