Burza škol

07. 12. 2018

Ve čtvrtek 22. listopadu se od 15 do 17 hodin na budově C naší školy uskutečnil již jedenáctý ročník Burzy SŠ. Tentokráte dorazily všechny pozvané střední školy, poprvé v historii této akce dorazily i zástupkyně ÚP v Trutnově, z čehož jsme měli velikou radost. Akce se již tradičně zúčastnily všechny střední školy z našeho okolí, nově k nám zavítali zástupci několika středních škol z Hořic i náš bývalý žák Jakub Jenšovský za svou SŠ až z Prahy. Počtem nepřevyšovaly střední školy předchozí ročníky – bylo jich celkem 19. Toto číslo však porovnávat s předchozími ročníky nemůžeme, neboť v oblasti středoškolského vzdělávání došlo v našem regionu o letních prázdninách k výraznému „zemětřesení“. Mnohé střední školy, dosud samostatné, byly sloučeny, mnohé dokonce přejmenovány. Nezůstal téměř kámen na kameni. Přesto k nám jejich zástupci dorazili, aby nás i naše žáky informovali o možnostech studia, o kritériích přijetí, o možnostech ubytování, stravování, učebních plánech. Jsme rádi, že zájem našich žáků byl veliký, byť se projevil zejména v první hodině akce. To se třídami téměř nedalo projít. Potom zájem upadl a po půl páté jsme se rozloučili i se zástupci středních škol. Mnohé z nich čekala dlouhá cesta domů. Děkujeme všem z nich za jejich účast, děkujeme také sponzorovi naší akce - společnosti Model Obaly a. s. A příští rok snad znovu na viděnou.