Burza středních škol na ZŠ

27. 11. 2019

Burza středních škol – letos již podvanácté

Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 se v prostorách školní budovy C uskutečnil již 12. ročník Burzy středních škol, kterému letos bezprostředně předcházelo setkání rodičů žáků 9. ročníku s výchovnou poradkyní, zaměřené na předání informací o přijímacím řízení. Opět se k nám sjelo velké množství škol, celkem 18, ze širokého i dalekého okolí. Prezentovaly se následující školy:

Střední průmyslová škola Trutnov
Česká lesnická akademie Trutnov
Střední škola zahradnická Kopidlno
Střední škola Lomnice nad Popelkou
Vyšší odborná škola zdravotnická, Střední zdravotnická škola a Obchodní akademie Trutnov
Městské gymnázium a Střední odborná škola Úpice
Střední škola informatiky a služeb Dvůr Králové nad Labem
Střední škola a Základní škola Sluneční Hostinné
Střední škola gastronomie a služeb Nová Paka
Bezpečnostně – právní akademie Malé Svatoňovice
Krkonošské gymnázium a Střední odborná škola Hostinné
Střední škola technická a řemeslná Nový Bydžov
Integrovaná střední škola Semily
Střední škola strojírenská a elektrotechnická Nová Paka
Zemědělská akademie Hořice
Střední průmyslová škola Otty Wichterleho Hronov
Střední škola gastronomie a služeb Trutnov
Střední škola pro administrativu EU Praha
Všem střením školám, které nás navštívily, aby mohly podat informace o budoucím studiu, nejen našim vycházejícím žákům, srdečně děkujeme a budeme doufat, že se s nimi setkáme opět příští rok v předadventním čase. Rovněž děkujeme firmě Model obaly, a. s. za každoroční finanční podporu této akce.

Mgr. Lenka Kudrnová

Co o Burze SŠ řekli naši deváťáci:

Akce mi přišla opravdu zajímavá. Překvapilo mě, kolik přijelo škol. Všichni byli velice milí, a to mi přišlo hezké. Mnohým deváťákům určitě tato akce pomohla při výběru školy. Karolína N.

Akce se mi líbila, byla užitečná jak pro mě, tak určitě i pro ostatní návštěvníky.  Pavel K.

Včerejší Burza škol byla velice užitečná. Lidé za středních škol byli milí a vstřícní. Zjistil jsem všechny potřebné a zajímavé informace o škole, kam se budu hlásit. Michal F.

Akce se mi líbila, protože přijela spousta škol. Lidé byli velice milí a žáci, kteří se dosud nerozmysleli, kam půjdou na školu, si určitě něco vybrali, protože výběr byl vážně veliký. Anička G.

Včerejší Burza se moc povedla. Lidé tu byli moc příjemní a rádi nám zodpověděli každou otázku, kterou jsme si vymysleli. A také jsem myslela, že tu bude méně lidí. Káťa K.

Burza škol se mi hodně líbila. Všichni byli milí a ochotní mi se vším poradit. Pomohla mi s výběrem školy. Tereza S.

Akce byla dobrá. Dozvěděla jsem se toho celkem dost o středních školách. Překvapilo mě, že tady bylo tolik lidí. Bavilo mě roznášet občerstvení pro zástupce škol. Zkrátka to bylo fajn. Natálie M.

Pro deváťáky a osmáky to bylo velice důležité při výběru povolání. Myslím si, že dost pomůže se přijít podívat už jen pro inspiraci. Dostavili se jak žáci, tak i rodiče, a to v hojném počtu. Jakub Č.

Burzy škol jsem se zúčastnil už několikrát, letošní pro mě byla ale nejdůležitější. Jedna věc je přečíst si informace na internetu, ale slyšet je naživo je přece jen lepší. Za mě má tato akce rozhodně smysl. Vojta P.