Den Země na ZŠ

14. 05. 2019

25. dubna 2019 se uskutečnila společná akce Krkonošského gymnázia, 4. tříd naší ZŠ, mateřské školy a dvou okolních ZŠ ke Dni Země. Naši žáci, rozdělení do tří skupin, prošli celkem 8 stanovišť, kde se seznámili se zástupci živočišné a rostlinné říše, problematikou třídění odpadů, vyzkoušeli si hru, jednoduchý chemický pokus, složili netradiční puzzle a dokonce si i zacvičili jógu. Akce se nadmíru vydařila (měli jsme snad nejteplejší dubnový den v jinak studeném a deštivém jaru) a moc jsme si dopoledne v přírodě užili. Děkujeme p. uč. Maternové a studentům i pedagogům, kteří připravili pro všechny velmi zajímavá stanoviště. Celková trasa, kterou jsme ušli, měřila kolem 8 kilometrů. Tak za rok na Dni Země zase na viděnou!