Den zvířat v 4. B

25. 06. 2019

Celý rok mě žáci přemlouvali, abychom si ve třídě udělali den zvířat. Teď, když se blíží konec školního roku a už se neučíme, splnila jsem jejich přání a na pondělí 24. 6. jsem vyhlásila onen vytoužený den.

Naplánovali jsme si besedu s tatínkem naší Dity, panem MVDr. Janem Novákem, který ochotně přišel a pověděl nám spoustu zajímavostí o zvířátkách. Ve třídě se nám toho dne sešli 4 pejsci, 2 kočičky, 1 králík, 1 morče, 1 želva a 1 bodlín, o kterém jsme se dověděli, že ačkoli je malého vzrůstu a podobá se našemu ježkovi, je nejbližším příbuzným slona. Pan doktor Novák nám všem poradil, jak se správně o zvířátka starat, a na závěr besedy zodpověděl i naše otázky.

Po svačině jsme se přesunuli se všemi zvířaty do parku. Bylo nádherné počasí a děti i zvířátka si užily asi dvě hodiny na čerstvém vzduchu. Všechna zvířátka se chovala vzorně a vycházela navzájem velmi přátelsky. Prožili jsme tak velmi pěkný den.

Mgr. Renáta Jehličková, tř. uč. 4.B