Exkurze 6. tříd do archeoparku Všestary

26. 04. 2018

Ve čtvrtek 26. dubna 2018 navštívili žáci šestých tříd archeopark ve Všestarech. Exkurze byla rozdělena na dvě části. První probíhala ve vnitřních prostorách muzea, kde žáci mohli vidět pravěké podsvětí, život i nebe. Z ptačí perspektivy se podívali na obří model pravěké krajiny, zblízka prozkoumali nálezy pravěkých předmětů, pravěkou jeskyni s malbami, akvárium s archeologickými nálezy, pazourkové doly a ukázky pohřbívání na našem území.

Ve venkovní expozici si žáci vyzkoušeli hod oštěpem, získávání mouky z obilí, sekání dřeva pravěkou sekerou a broušení kamenných nástrojů. Poté si prohlédli dlouhý dům, polozemnici, keltské pohřebiště, pece sloužící k výrobě bronzu a zpracování železa.

Exkurze seznámila žáky se životem pravěkých lidí na území České republiky a prakticky doplnila teoretické informace z výuky.