Exkurze 8. tříd v Nové Pace

24. 03. 2017

Ve čtvrtek 23. 3. 2017 navštívilo 30 žáků osmých tříd naší školy se dvěma pedagogy v rámci volby povolání gastronomickou soutěž, kterou pořádala Střední škola gastronomie a služeb v Nové Pace. Celodenní soutěž probíhala v městském kulturním domě. Hned po příjezdu a usazení žáků v hledišti se naše dvoučlenné družstvo Monika a Štěpán zapojilo do soutěže pro žáky základních škol a ve své disciplíně bylo jedno z nejlepších. Po shlédnutí ukázek prezentací rúzných oborů (např. kuchař, cukrář), jsme se přesunuli do patra, kde probíhala velká soutěž středních škol ve zdobení perníků. Kromě úvodu soutěže jsme viděli i výstavu cukrářských prací z celé republiky, kterou poté hodnotila odborná porota. Bylo nám trochu líto, že náš vymezený dvouhodinový čas rychle skončil a v hledišti a na výstavě nás vystřídaly další základní školy (soutěž končila až v 17:00 hodin). Autobus nás dovezl zpět do Hostinného včas, že jsme stihli i oběd ve školní jídelně. Za pozvání, zajištění dopravy a úhradu autobusu děkujeme Střední škole gastronomie a služeb v Nové Pace.