Hučák - exkurze

02. 10. 2023

Ve středu 27. září 2023 měli žáci 9.B možnost navštívit malou vodní elektrárnu Hučák, která je umístěna v nádherné secesní budově v Hradci Králové.

Nejprve zhlédli video o elektrárnách, které aktivně využívají obnovitelné zdroje energie. Poté následovala komentovaná prohlídka informačního centra, kde se dozvěděli informace nejen o vodních a větrných elektrárnách, ale také o způsobech efektivního získávání solární energie. Žáci ocenili také možnost vyzkoušet si virtuální realitu. V infocentru malé vodní elektrárny Hučák se na vlastní oči přesvědčili, jak se dá k výrobě elektřiny využít síla vody, větru či slunce.

Na závěr exkurze byl žákům umožněn vstup do strojovny. Bylo zajímavé vidět turbíny malé vodní elektrárny Hučák v provozu. Žákům byly zábavnou formou představeny moderní principy využití obnovitelných zdrojů energie.