J. A. Komenský v ZŠ

08. 12. 2020

Projektový den v 2. ročníku na téma 350. výročí úmrtí J. A. Komenského

Ve středu 18. listopadu se děti prvních a druhých tříd opět vrátily do školy. A protože na neděli 16.11. připadlo výročí Jana Amose Komenského, rozhodli jsme se oslavit návrat do školy a zároveň výročí tohoto učitele národů projektovým dnem na téma jeho života.

Nejdříve jsme si o J. K. Komenském povídali a děti též zhlédly animovaný film o jeho životě ze seriálu Dějiny udatného českého národa, který představuje dětem českou historii poutavou formou kresleného filmu.

Největším překvapením pro děti však byla návštěva tohoto českého velikána přímo ve třídách. Jeho podobu na sebe vzal pan učitel dějepisu na naší škole Pavel Žalský a dětem se pomocí povídání a obrázků jako Jan Amos Komenský představil. Vyprávěl jim o těžkých událostech jeho života a na závěr mu mohly děti pokládat i své vlastní otázky.

Nyní tedy už děti z obou druhých tříd vědí, jak Jan Amos Komenský žil a jak významná osoba našich dějin, na kterou můžeme být jako Češi pyšní, to byla.