Koronavirus - ZÁKAZ VSTUPU do ZŠ a ŠD

26. 02. 2020

ZÁKAZ VSTUPU do ZŠ a ŠD platí od pondělí 9. března 2020 pro všechny osoby, které přijely z Itálie a dalších rizikových oblastí! Vzhledem k prevenci rozšíření koronaviru žádáme všechny zákonné zástupce žáků i veřejnost, aby omezili na minimum vstup do vnitřních prostor ZŠ a heren ŠD až do odvolání. Jedná se především o budovu pro 1. stupeň ZŠ, kde žáky doprovázejte jen do vestibulu k bufetu, nevstupujte nám do prostoru šaten a do vnitřních prostor školy. Je to v zájmu zdraví všech zaměstnanců i žáků školy. Děkujeme, že dodržujete tato preventivní opatření. Vedení základní školy.

Od soboty 7. 3. 2020 platí mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví pro všechny občany včetně cizinců, kteří se vrátili do ČR z Italské republiky (viz. příloha).

Školní jídelna umístila 2. března u vchodu v prostoru umyvadel dezinfekční gely (používejte, jsou bez zápachu, stačí 1x stříknout na ruce, promnout, okamžitě zaschne, neoplachuje se).

ZŠ naplnila všechny mýdelníky ve škole spociální BIO-dezinfekci na ruce. Žádáme všechny žáky a návštěvníky školy, aby po návštěvě WC používali mýdelníky u umyvadel a věnovali zvýšenou pozornost čistotě rukou.

Sledujte aktuální Seznam rizikových oblastí na www.khshk.cz
Doporučení k jedincům s cestovatelskou anamnézou:
Co dělat, pokud jste přicestovali v posledních 14 dnech z rizikové oblasti nákazy novým koronavirem:
Čína, Jižní Korea, Itálie – region Lombardie a oblast Benátek
a NEMÁTE žádné příznaky onemocnění
Po celou dobu maximální inkubační doby, tj. 14 dnů od odletu z oblasti nákazy zůstaňte doma v karanténě, minimalizujte kontakt s ostatními lidmi.
Často si myjte ruce mýdlem a vodou, příp. používejte dezinfekční prostředky na bázi min. 70% alkoholu.
Kontaktujte telefonicky/ e-mailem pracoviště protiepidemického odboru místně příslušné krajské hygienické stanice, které rozhodne o náležitých protiepidemických opatřeních včetně případné karantény.
Pokud se objeví příznaky jako subfebrilní-febrilní teploty, kašel, dušnost, kontaktujte telefonicky místně příslušnou kliniku infekčního lékařství.
Pokud jste byli vyzváni k vyšetření na infekční kliniku, nejezděte hromadnou dopravou. Pokud je to možné, nasaďte si ochrannou ústní roušku, do čekárny vstupte až na základě domluvy s personálem infekční kliniky.
Čína, Jižní Korea, Itálie – region Lombardie a oblast Benátek
a MÁTE horečku, kašel nebo dušnost
Pokud jste doma, nikam nechoďte – vyhněte se kontaktu s ostatními lidmi.
Při kašli a kýchání si zakrývejte ústa a nos kapesníkem nebo paží či rukávem, ne rukama!!!
Kontaktujte telefonicky místně příslušnou kliniku infekčního lékařství.
Zpracováno 25.2.2020 a bude upravováno v závislosti na změnách epidemiologické situace.
Kontakt – pokud nejsou obtíže, pouze návrat z rizikové oblasti:
Krajská hygienická stanice Královéhradeckého kraje, www.khshk.cz
Telefon:495 058 111 v pracovní době. Kdykoliv e-mail: koronavirus@khshk.cz
Do e-mailu uvést své kontakty – jméno, příjmení, mobilní telefon, bydliště a epidemiolog (pokud v té chvíli nebude k zastižení) se s Vámi co nejdříve spojí.
Kontakt – pokud jsou obtíže a je návrat z rizikové oblasti:
Klinika infekčních nemocí Fakultní nemocnice Hradec Králové
Telefon: v pracovní době 7:30 – 15:30 hod. 601 130 894,