Najdi svou cestu

13. 06. 2019

NENY: „Na jedné akci ve škole jsem se ptal studentů, čím chtějí být a čemu se chtějí v životě věnovat. Většina z nich na tuto otázku nedokázala odpovědět a tehdy mi došlo, že je třeba s tím něco udělat“. Tak vznikl v roce 2015 projekt „Najdi svou cestu“.

Dosud jsme zrealizovali přes přes 250 akcí pro více než 35 000 žáků po celé ČR. Věříme, že své sny a cíle může zrealizovat opravdu každý. Našim úkolem je v žácích probudit víru v to, že to dokáží i oni. Čím dříve na nich začnou pracovat, tím lépe.

Program svým obsahem podporuje rámcový vzdělávací program pro základní vzdělávání, osobnostně sociální výchovu, rozvoj emoční inteligence, celkový rozvoj osobnosti , snaží se podpořit odbourávání sociálně patologických jevů.

Našim záměrem je setkávat se s mládeží na osobní úrovni a prožitkem je motivovat k:
– osobní aktivitě
- další cestě ve vzdělávání ve škole i mimo školu
- sebepoznání, poznání své silné a slabé stránky
- seberealizaci, stanovení si určitého cíle, ke kterému budou směřovat
- smysluplnému využití volného času
- zdokonalování se v činnostech, které je baví a naplňují
- budování kvalitních vztahů v rodině, přátelství i společnosti

Chceme tak reagovat na potřeby dnešní doby, kterou je zvyšování vybavenosti dětí potřebnými schopnostmi a dovednostmi, posilovat jejich sebedůvěru a ochotu převzít zodpovědnost sami za sebe, a tak se stát „hrdinou svého života“