FabLab Experience s 8.A

09. 06. 2022

Ve středu 8. června 2022 se naše třída 8.A zúčastnila otevřených dílen v Trutnově. Prohlédli jsme si řezací plotr na výrobu samolepek a potisků oblečení. Viděli jsme i kooperativního robota naprogramovaného na tisknutí razítek. Dozvěděli jsme se i o využití 3D tiskáren v běžném životě. V poslední části programu jsme si mohli vyrobit vlastní jmenovky, samolepky, složit si puzzle a dokonce si vyrobit hrací kostku. Celým programem nás provedl Martin, jeden z organizátorů FabLab v pojízdném přívěsu kamionu FabLab Experience. Celé jsme si to moc užili. V Královéhradeckém kraji zatím žádná otevřená dílna není, na rozdíl od Prahy, Středočeského, Jihomoravského a Moravskoslezského kraje, kde jich je nejvíc v ČR. Město Trutnov připravuje otevřenou takovou dílnu, která by mohla být otevřena v horizontu 3 let... Měla by sloužit nejen školám, ale i začínajícím podnikatelům. Zajímavou myšlenku pronesl radní pro školství p. Štěpánek: "Dnes až není takový problém získat opici (myšleno projekt a dotaci), ale mít pak hlavně do budoucna na banány pro opici (udržitelnost projektu).

 

Fotogalerie