Plavecký výcvik 2. a 3. tříd

19. 02. 2017

Žáci z 2. a 3. tříd zahájili ve čtvrtek 9. února 2017 povinný plavecký výcvik. Letos poprvé v nově postaveném bazénu v Nové Pace. Bazén je nejmodernějším zařízením tohoto typu v okolí. Čištění vody je bezchlórové, tudíž vhodné i pro alergiky. Největší změnou je ale individuální přístup instruktorů tamní plavecké školy. Všichni plavci mají barevné čepičky se jmenovkami, plavou a trénují techniku na krátkých tratích, k dispozici mají i malý bazén se skluzavkou, vodním hřibem, velkou vířivku a parní lázeň. Bazén i jeho zázemí máme zase poprvé po letech sami! Zatím jsme absolvovali dvě lekce z deseti a reakce na bazén a plaveckou školu, na rozdíl od smluvního dopravce firmu Osnado a jejich neochotné řidiče jsou veskrze pozitivní. Ale třeba nás ve zbývajících osmi čtvrtečních cestách mile překvapí. Jinak je příští rok vyměníme, jako jsme to letos udělali s nepružnou plaveckou školou z Trutnova. Více fotografií najdeme ve fotogalerii.