Praktické cvičení z biologie

05. 04. 2023

Dne 23. března 2023 na ZŠ Karla Klíče v Hostinném se po vyučovaní konalo pro 8. a 9. ročníky již druhé dobrovolné praktické cvičení z biologie člověka.

Reakce žáků:

Natálie 8. A: „Líbilo se mi na praktickém cvičení, že jsme si na to mohli sáhnout, vysvětlit, jak co funguje. Určitě bych chtěla nadále chodit na praktické cvičení.“

Adéla 9.A: „Praktické cvičení se mi velmi líbilo, bylo naučné a krásně doplnilo výuku biologie 8. třídy. Zjistila jsme mnoho věcí, co jsem do té doby nevěděla.“

Nicol 8.B: „Na praktickém cvičení se mi nejvíce líbilo nafukování plic, protože jsem na své oči viděla, jak fungují. Dobré bylo také napouštění a měření střev.“

Adéla 8.B: „Hodně se mi líbilo, že jsme si to všechno mohli ohmatat a že jsme všechno rozřezali a zkoumali to. Dozvěděla jsem se dost nových věcí a těším se na další praktické cvičení.“

Nikola 8.A: „Mně se líbilo asi vše: řezání, vysvětlování, otázky, hodina byla velice hezky zpracovaná. Všechno bylo vysvětleno mohli jsme si na vše sáhnout a prozkoumat to. Hodinu hodnotím skvěle!

Hana 8.A : "Na otázky jsme vždy dostali odpověď. Bylo dobrý, že jsme si mohli nafouknout plíce a propláchnout střevo. Mohli jsme si rozříznout žaludek a natáhnout tenké střevo – to bylo dobrý.“

Tadeáš 8.A: „Praktické cvičení se mi líbilo a pro děti co chtějí být doktory je to užitečné a zajímavé.“

Nela 8.A: „Líbilo se mi napouštění a měření střev, pitvání a doplňující otázky. Chtěla bych, aby pitva byla ještě podrobnější.“