Projekt 72 hodin na ZŠ

13. 10. 2017

Největší dobrovolnický projekt v ČR s názvem "72 hodin" se letos koná od 12. do 14. října 2017. Ve třech dnech školy, spolky a sdružení realizují svoje vlastní projekty. Naše základní škola si po loňském sázení ovocných stromků u budovy pro 2. stupeň ZŠ opět po roce podala svůj projekt s názvem "Sportujeme v jednom městě". Žáci z našeho Žákovského parlamentu se sami rozhodli uspořádat sportovní dopoledne pro svoje vrstevníky ze ZŠ Sluneční Hostinné. Připravili několik sportovních disciplín a oblečeni ve slušivých sportovních tričkách s logem projektu očekávali pod vedením p. uč. H. Kuříkové a asistentky M. Drefkové žáky ze ZŠ Sluneční. Po slavnostním uvítání se rozběhly na připravených stanovištích různé sportovní i zábavné disciplíny, zaměřené na zručnost, rychlost, postřeh, míčové a jiné sporty. Největším lákadlem byla lezecká stěna pod odborným vedením p. Cepka. Tělocvičnu nám ochotně zapůjčilo místní gymnázium, za což mu děkujeme. Smyslem akce nebyly tentokráte výborné sportovní výkony a honba za body a časy, ale snaha se spolu poznat a hezky si spolu sportovně "zařádit", což se povedlo. Vítězi byli tentokráte všichni zúčastnění. Sportující žáci ze Sluneční dostali za snahu a sportovní zápolení diplomy a drobné ceny. Nejvíce pozitivní na akci vidím to, že naši žáci nemysleli jen na sebe, ale snažili se udělat hezký den pro svoje vrstevníky a kamarády, kteří třeba neměli v životě zatím tolik štěstí jako oni. Více fotografií najdete ve fotogalerii školy na www.zskkho.cz a webu projektu www.72hodin.cz. S hrdostí na naše žáky zapsal J. Sogel.