Projekt finanční gramotnost

25. 10. 2023

Jaké důsledky může mít neznalost finanční gramotnosti u mladých si uvědomují rovněž dnešní pedagogové na druhém stupni ZŠ Karla Klíče. Učitelé připravili pro své žáky na 25.10. celodenní projekt, ve kterém se snažili zábavnou formou dětem poskytnout klíč k finanční gramotnosti tak, aby v dospělosti obstáli v řešení svých finančních záležitostí. Formou pexesa a krátkých videí dětem byly přiblíženy základní ekonomické pojmy. Poté se školáci vydali na populárně – naučnou přednášku do Národního domu v Hostinném, kde jim přední pražští ekonomové( J. Janoušek, I. Vargová ze společnosti Golden Gate) představili téma finanční svobody z pohledu diverzifikace.  Děti  se seznámily se starými bankovkami, bitkoiny, ocenily možnost sáhnout si na investiční stříbro a celkově si rozšířily rozhled v ekonomických otázkách. Ve škole se na dalších třech stanovištích učily rozměňovat bankovky, sestavovat nákupní košík a rodinný rozpočet. Kreativně založené typy uvítaly navrhování papírové bankovky. Věřme, že velmi náročná příprava ze strany našich svědomitých pedagogů se vyplatila a naši žáci jednou v životě budou v problematice nakládání s penězi úspěšnější, než jsou jejich zadlužení spoluobčané. Děkujeme všem, kteří umožnili konání této zdařilé akce a všem účastníkům přejeme radost ze zdravé energie peněz.

Zpracovala: Mgr. Martina Karbanová