Sběr hliníku na ZŠ - máme nové nádoby

22. 03. 2018

Od pondělí 19. 3. 2018 přibyly na budovách nové nádoby na tříděný odpad - tentokráte pro hliníkové plechovky s nápisem ALU/AL a konzervy od mořských ryb (šproty apod). Hliníková víčka od jogurtů, alobal, kahánky od svíček a další hliníkové fólie patří do původních nádob na hliník a plechovky zvlášť do nádob se žlutými samolepkami. Pozor na obaly s plechovým spodním dnem od Staropramenu, Deepu a Argusu (většinou z Lidlu a Kauflandu), které mají nápis FE (železo) a plechovky od kompotů. Ty nesbíráme! Během šesti měsíců letošního školního roku jsme ve škole vytřídili 23 kg hliníkových plechovek a 3,5 kg obalů s příměsí železa. Do sběrového fondu jsme za ně získali cca 300 Kč. Dalších cca 15 kg hliníkových fólií je připraveno k odvozu. Děkujeme všem z Vás, kteří třídí. Vedení ZŠ.