Sněhuláci pro Afriku 2022

21. 02. 2022

Ve středu 16. února uspořádali žáci za podpory Žákovského parlamentu při ZŠ Karla Klíče další ročník charitativní sbírky Sněhuláci pro Afriku, jehož cílem je pomoci dětem v Africe dostat se ke vzdělání. Akci organizuje pod záštitou MŠMT nezisková organizace Kola pro Afriku, obecně prospěšná společnost, ve spolupráci s Gymnáziem, Ostrava – Habrůvka. Během ledna a února děti malovaly a vyráběly sněhuláky z různých výtvarných materiálů. Letošní zima nám přeje, a tak došlo i na stavění sněhuláků ze sněhu. Děti se nejen pobavily, ale také pomohly dobré věci.

Na kola pro africké děti jsme přispěli částkou 2000 Kč. Společnost Kola pro Afriku za vybrané peníze zajišťuje převoz kol do Afriky. Na kolech se pak africké děti vydají do školy a získané vzdělání jim snad umožní prožít lepší život.

Moc děkujeme všem, kteří přispěli. H. Kuříková, koordinátorka žákovského parlamentu