Vodácký výcvik 2017 - jsme doma!

05. 06. 2017

Vodácký výcvik 2017 započal v sobotu 3. 6. 2017, kdy se 14 přihlášených žáků z 2. stupně ZŠ společně se dvěma instruktory vydalo vlakem z Trutnova do Vyššího Brodu na Vltavu. Po úmorné cestě v téměř 30 stupních všichni dorazili v pořádku na tábořiště, postavili stany, vyfasovali lodě a v podvečer absolvovali první část výcviku na suchu i ve vodě. V neděli zbourali stany a vyjeli na první etapu do Rožmberka nad Vltavou, kam všichni po úspěšném sjetí dvou jezů v pořádku dorazili. Počasí přálo, kromě menší dešťové přeháňky bylo stále pěkně teplo. V pondělí pokračovali další etapou až do Větřní, kam všichni v pořádku dopluli. Někteří se poprvé cvakli, ale dopadlo to s úsměvem, tedy dobře. V úterý pluli z Větřní do perly jihočeských měst Českého Krumlova. Vyhnuli se bouřkám a v podvečer se už procházeli ulicemi pod zámkem. Středeční poslední trasa vedla do Zlaté Koruny. Tam vodáci dorazili po dešťových přeháňkách ve středu odpoledne, odevzdali lodě a čekala je poslední noc. Po ní byla čtvrteční dlouhá cesta vlakem domů. Příjezd na vlakové nádraží do Hostinného ve čtvrtek 8. 6. v 15:27 vyšel na minutku. Všichni naši vodáci jsou teď už doma, zdraví, plní zážitků. Více fotografií z letošního vodáku najdete ve fotogalerii školy. J. Vlček, vedoucí výcviku.