Výsledky sběru hliníku

20. 06. 2022

V příloze najdete pořadí 20 sběračů s největším množstvím nasbíraného hliníku a 3 nejlepší třídy na 1. a 2. stupni (podle průměrného množství na žáka třídy). Převažovaly plechovky od nápojů, žáci nosili rovněž víčka, obaly, lišty a staré hliníkové nádobí a příbory.

V jarním kole soutěže o ceny nasbírali žáci ZŠ celkem 303 kg hliníku! Při průměrné hmotnosti 6 kg (jeden velký černý pytel), to bylo více než 50 pytlů hliníku. Na jednoho žáka školy jsme na jaře nasbírali více než 0,6 kg hliníku. Všechen hliník jsme odevzdali ve sběrně v Rudníku.

V dalším školním roce chystáme od září další soutěž ve sběru hliníku. Hliník sbírejte už během letních prázdnin a v září ho můžete opět nosit do školy.

Víte, že na 1 kg hliníku je potřeba zhruba 100 větších plechovek od nápojů? Naše škola nasbírala neuvěřitelných 30 300 plechovek, které by jinak skončily na skládkách nebo volně v přírodě.