Žáci z Hostinného v dílnách školy

05. 05. 2017

Celkem 25 žáků z 8. třídy Základní školy Karla Klíče Hostinné se seznámilo dne 24. dubna 2017 s učebními obory, které nabízí naše škola. Ve školní jídelně jim servírky nabídly ovocné nápoje, které si po krátké instruktáži mohli sami připravit. Nahlédli do kuchyně, kde kuchaři vařili oběd s nabídkou tří různých jídel.

Exkurze pokračovala v instalatérské dílně, kde právě probíhal kurz polyfůzního sváření plastů. Vůně a teplo pekařské dílny přilákala naše návštěvníky nejen k ochutnávce svatebních koláčů. Zároveň zde získali i informace o tomto žádaném řemesle. Zakončení proběhlo v cukrářské dílně, kde žáci byli seznámeni s výrobky našich učňů.

Věříme, že prezentace oborů školy ovlivní rozhodování žáků při výběru jejich budoucího povolání.

Ing. Michal Šefr VUOV