ZŠ má vlastní meteostanici

14. 01. 2022

V Hostinném máme vlastní meteostanici! Od 14. ledna 2022 je ve zkušebním provozu na budově ZŠ, ul. B. Němcové 411, je monitorována a tím pádem chráněna proti poškození 24 hodin denně venkovní kamerou. Škola ji získala jako učební pomůcku ve spolupráci s firmou Agdata, s.r.o. Firma začala meteostanice dodávat nejprve našim zemědělcům ke sledování klimatických změn a predikci výskytu škůdců na polích a v sadech, nyní je nabízí i školám. Instalaci na budovu provedl p. školník Tomíček, internetové zviditelnění údajů má na starosti p. učitel Kubík. Meteostanici jsme zpřístupnili i veřejnosti na našich webových stránkách na odkazu https://www.zskkho.cz/meteostanice/

Naši pedagogové a žáci získají k pomůcce vlastní přístupové účty a budou tak s údaji pracovat i v rámci výuky. Součástí meteostanice jsou pro žáky nové výukové materiály a pracovní listy. Meteostanice sleduje tyto hodnoty: teplotu vzduchu, vlhkost vzduchu, směr větru, nárazy větru, rychlost větru, srážky, tlak, a to jak okamžité, tak dlouhodobé hodnoty formou grafů. Zajímavé je i sledování výskytu některých škůdců v přírodě. Po ukončení zkušebního provozu je zde možnost v případě zájmu umístit odkaz údajů z meteostanice na weby dalších subjektů ve městě.

Fotogalerie