Personální obsazení:

Výchovní poradci

• Mgr. Blanka Vondrová – výchovný poradce pro 1. - 5. ročník
  • Ing. Lubor Dvořák – výchovný a kariérový poradce pro 6. - 9. ročník

Výchovný poradce vykonává činnosti poradenské, informační a metodického charakteru.

Metodik prevence

• Mgr. Veronika Hlinková - metodik prevence
  • Lucie Tošovská - asistentka metodika prevence pro II. stupeň

Metodik prevence vykonává činnosti metodické, koordinační, informační a poradenského charakteru.

Speciální pedagogové

• Mgr. Magdalena Šneberková – spec. pedagog pro I. stupeň
  • Mgr. Michaela Dobiášová – spec. pedagog pro II. stupeň

Školní speciální pedagog vykonává činnosti zaměřené na odbornou podporu integrovaných žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a všech ostatních žáků, kteří potřebují speciálně pedagogickou podporu a péči založenou na krátkodobých či dlouhodobých podpůrných opatřeních.

Školní logoped

Diagnostikuje logopedické vady řeči, provádí prevenci a podílí se na odstranění logopedických vad.

Zástupkyně ředitelky pro I. stupeň

• Mgr. Lenka Tichá – zajišťuje a kontroluje chod školního poradenského pracoviště

Nabízené služby:

• preventivní programy
    • krátkodobé i dlouhodobé
    • zaměřené na vztahy, agresivitu, šikanu a kyberšikanu, domácí násilí, stres a emoce, závislosti (alkohol, drogy apod.), nesnášenlivost a xenofobii, záškoláctví, rizikové sporty, prevenci úrazu aj.
  • konzultace s rodiči při vzdělávacích či výchovných obtížích žáka
  • kariérové poradenství
  • individuální práce se žákem i se třídou
  • diagnostika školních tříd (např. SORAD) a následná práce s kolektivem