Bubny do škol

10. 10. 2019

V úterý k nám zavítali bubeníci s akcí Bubny do škol. Po úvodní rozcvičce koordinace přišly na řadu boomwhackers - barevné plastové trubky o různé délce, "naladěné" na určitý tón. Dokonce jsme si zahráli hlavní motiv z Beethovenovy Ódy na radost.

A nejen že byly boomwhackers pro všechny, ony byly i bubny pro všechny! Takže pak přišel ten největší rachot, kdy všech 300 účastníků mlátilo do bubnů. Popsat to moc nejde, to se musí zažít. A ne všem ten hukot vyhovoval, jak se můžete přesvědčit ve fotogalerii pod článkem.

Opět bylo zapotřebí trochu se sehrát a nacvičit např. akcent. No a potom už se všechno blížilo k závěru, kdy se hrálo několik minut, a na konec se dokonce i zpívalo.

Bylo to super, děti si to rozhodně užily, a nejlepší na tom bylo, že nešlo o nějaký koncert či vystoupení, kde musíte tiše sedět. Ten koncert jsme si vlastně vyrobili sami a všichni jsme se zapojili.

V odkazech v článku se můžete podívat na videa z akce, ať si uděláte alespoň přibližnou představu o atmosféře na místě.