Írán - zahalená krása

20. 09. 2019

Dne 20. 9. 2019 se vydaly třídy 8.A a 8.B spolu se svými učitelkami vlakem do Trutnova. V Trutnově jsme navštívili kino Vesmír a zhlédli jsme dokumentární film " Írán " ( úředně Íránská islámská republika ) - Zahalená krása.

Dokument byl velmi zdařilý a pro děti přínosný. Po filmu následovala beseda, kde se děti dotazovaly na různé otázky. Všichni jsme z kina odcházeli velmi spokojeni a plni nových poznatků o Íránské republice. Dostali jsme se jak do historie, tak do současnosti zahalené krásy této republiky. Film vznikl na základě  projektu Svět kolem nás.

Díky dalšímu již devátému dílu projektu se příští rok mohou naši žáci ocitnout v rozlehlé, historické a mystické Číně. Dle ohlasů některých dětí se už dnes na dokumentární film velmi všichni těšíme.

Zapsala asistentka S. Špetlová

Fotogalerie