MATEMATICKÝ KLOKAN 2023

21. 03. 2023

Dne 17. března 2023 se na naší škole uskutečnila matematická soutěž Matematický klokan. Matematický klokan je celosvětová matematická soutěž, která vznikla v roce 1980 v Austrálii, a od roku 1991 se rozšířila do zemí Evropy. Současně probíhá ve více než 30 zemích světa včetně České republiky. Soutěž je rozdělena do šesti kategorií: Cvrček, Klokánek, Benjamín, Kadet, Junior a Student.

Do soutěže se zapojili žáci 2. až 9. ročníků. Žáci řešili předepsaný počet příkladů ve své kategorii bez použití kalkulaček, tabulek a jiných zdrojů. Museli si vystačit se svými znalostmi, logickým myšlením, úvahami a představami.

Přehled nejúspěšnějších řešitelů Matematického klokana:

Kategorie CVRČEK ( 2. a 3. třída )

1. Nosková K.                                                69 bodů
  2. Jeřábková A.                                             64 bodů
  3. Kubík J., Tušiak J.                                      60 bodů

Kategorie KLOKÁNEK ( 4. a 5. třída )

1. Antošová A.                                              77 bodů
  2. Mach J.                                                   70 bodů
  3. Trejbal L., Lichosyt R.                                67 bodů

Kategorie BENJAMÍN ( 6. a 7. třída )

1. Šulcová M.                                               63 bodů
  2. Knapík T.                                                  60 bodů
  3. Sokolovičová B.                                        59 bodů

Kategorie KADET ( 8. a 9. třída )

1. Okřinová N.                                              73 bodů
  2. Polanská A.                                              70 bodů
  3. Karásek D.                                                57 bodů

Všem úspěšným řešitelům gratuluji a přeji hodně úspěchů v dalších soutěžích.

Hana Kuříková