Už to znám, umím

12. 12. 2019

I letos, obdobně jako v předchozích letech, jsme poslední listopadové páteční ráno vyrazili na již 16. ročník soutěže mladých odborníků do Hlušic a Nového Bydžova. Přihlásil se rekordní počet žáků – celkem 30, kteří se rozhodli naši školu reprezentovat v 6 kategoriích. Největší zájem byl o mladé řidiče a kuchařky. Svou soutěživostí nás překvapily osmé ročníky. Několik žáků muselo být bohužel pro velký zájem o soutěžní kategorii vyřazeno. O to více nás mrzelo, že někteří z přihlášených se bez omluvy nedostavili ani na místo srazu a následně pak ani do školy. I letos se nám v klání s ostatními školami dařilo – V. Marcinové se podařilo obsadit krásné 3. místo v kategorii mladých kuchařů. Gratulujeme! Mgr. Lenka Kudrnová

A jak akci hodnotí sami soutěžící?

Soutěž se mi velice líbila. Jen je škoda, že jsme tolik spěchali. Nejtěžší bylo poznávat koření a kuchyňské nástroje.

Anička B.

Moc se mi to líbilo. Naučila jsem se mnoho nového. Jenom nám byla zima.

Eliška B.

Líbilo se mi, že jsme měli každý k dispozici stůl i nářadí. Vyráběli jsme úhelník.

Lukáš M.

Soutěž se mi líbila, bavilo mě to a vůbec to nebyla nuda.

Viktorie M.

Přihlásila jsem se jen, abych to zkusila. Škola mě ale zaujala natolik, že přemýšlím i nad tím, že bych tam mohla studovat. Zorganizované to bylo moc fajn. V průběhu soutěže jsem se naučila spoustu věcí. Nejtěžší bylo poznávat koření. Líbilo se mi tam všechno. A jsem ráda, že jsem se mohla zúčastnit.

Zuzka M.

My automechanici jsme jeli společně s elektrikáři do Bydžova. Soutěžili jsme asi hodinu a půl na pěti stanovištích, která se týkala výměny kola, výměny svíček, výměny světla, popisu čtyřtaktního motoru a testu. Líbila se mi skvělá organizace – nikde jsme moc nečekali a odsýpalo to.

Petr Š.

Mě se to líbilo, protože to bylo něco jiného. Baví mě vyrábět, bylo to prostě super!

Dominik A.

Bylo to super. Příští rok chci jet zase. Byla tam zábava a nasmáli jsme se. Příští rok bych si rád zkusil automechanika, ale ten truhlář je také zajímavé povolání.

Adam Z.